Pogodna rezygnacja dla opornych

Pogodna rezygnacja to nie tylko tymczasowa moda prowadząca do samobójstw smutnych, ale zawsze dobrze ubranych młodych osób, które nie do końca ją zrozumieli. Pogodna rezygnacja to nie jest tylko styl życia, to nie jest chwilowy kaprys. To nie jest także odpowiedź na zaczepki szczęśliwych ludzi, którzy są radośni, bo po prostu nie przemyśleli sobie tego dobrze, bo umknęła im samotność, brak zrozumienia i otaczająca zewsząd głupota.

Mówi się, że prawdziwe cierpienie liczy się w dekadach. Mówi się, że światełko w lodówce gaśnie gdy ją zamkniemy. Historia oceni.

1. Jak zrezygnować z klasą

Aby zrezygnować z klasą musisz udać się do szkoły. Możesz wybrać dowolną klasę, najlepiej pierwszą albo drugą, i zaproponować jej wyjście na dwór w celu pospacerowania, oczywiście za zgodą nauczycielki. Gdy dzieci będą już w szatni zakładać buty i kurtki, to podejdź do nich i powiedz: nie, jednak nie idziemy, zobaczcie jaka pogoda.

Nie no, żartuję.

1. Jak zrezygnować z klasą

Pierwsze co musisz zapamiętać, co musisz sobie uświadomić, to fakt, że każdy z nas jest niepowtarzalnym człowiekiem, jak dwie różne krople wody. Dlatego też twoja rezygnacja będzie niepowtarzalna. Pamiętaj, jesteś wyjątkowy. Jak każdy.

Druga ważna rzecz. Buty. Aby zrezygnować w dobrym stylu wybierz odpowiednie obuwie. Można być ubranym jak żul, ale jak ma się drogie buty, to od razu wiadomo że jest się z wyższych sfer.

Ubranie, tak jak wspomniałam wyżej, nie jest takie ważne. Możesz mieć na sobie zwykle szmaty, tylko noś je z godnością. Jeśli zależy ci na bardzo pogodnej rezygnacji możesz ubrać hawajską koszulę. Albo bluzkę ze słodkim psiakiem.

Pierdolnij sobie tatuaż. Tę myśl podsunęła mi znajoma, która opowiadała o chłopcu, który to na prawej ręce wytatuował sobie napis jebać, na lewej zaś wszystko. Jeśli nie chcesz jebać wszystkiego zawsze możesz lewą rękę schować za plecami. [wkrótce fotki]

Zjedz kawior.

2. Dlaczego warto zrezygnować

Z tego samego powodu dla którego robimy inne rzeczy – dobrze to wygląda w CV. Gdy pójdziesz na jakąś rozmowę o pracę mimochodem możesz wspomnieć, że rezygnację masz już za sobą. Pracodawca chętniej cię przyjmie, ponieważ tacy właśnie ludzie są teraz poszukiwani. Gdy masz wszystko w dupie nie jesteś spięty, gdy nie jesteś spięty lepiej pracujesz. Zostaniesz po godzinach w pracy? – pyta cię szef, a ty wzruszasz ramionami. Bo czemu nie? Czy w domu jest lepiej? Zastanów się co cię tam czeka. Zupełnie nic. Pustka.

3. „Ale ja myślę, że w życiu jest jeszcze coś wartościowego”

Oj, nie pierdol.

4. „To znaczy, że mam się… zabić?”

Tak, i rozpłacz się jeszcze. Ja pierdolę, kurwa, nic nie kumasz.

Pogodna rezygnacja to nie tylko wielkie sprawy, to nie tylko tematy z tabloidów. Pogodnej rezygnacji nie widać często na pierwszy rzut oka, świat pozostaje taki sam – to my zmieniamy się wewnątrz. Przed pogodną rezygnacją byłem przygnębiony, po pogodnej rezygnacji też jestem przygnębiony. Przed rzucaniem pisania pisałam i po rzucaniu pisania pisałam.

Mówi się, że bla bla bla ble ble ble. Mówi się, że ble ble ble bla bla ble. Historia oceni.

Reklamy

5 thoughts on “Pogodna rezygnacja dla opornych

  1. Zgadzam się z tymi butami, Łysy, dlatego chodzę w drogich butach które są bardzo zniszczone, a do tego mam menelski płaszcz albo kurtkę z dziurą w plecach (mam dwie, swoją drogą – kurtki, nie dziury, no i każda z nich ma dziurę w tym samym miejscu – kurtka, nie dziura). W ogóle jesteś bardzo mądry, bo się z Tobą zgadzam.

  2. Zachęcający komunikat o wprowadzaniu swojego komentarza do tego pola skłania mnie do pogodnej rezygnacji…

  3. od jakiegos czasu podgladam cie adelkacostam i nie zrezygnuje.Acha – rozpogadzasz mnie czasami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s